جستجو
فیلترها
بستن

چای احمد

احمد افشار در هشتم دی‌ماه 1301 در  شهر دزفول و در خانواده‌ای فعال در صنعت چای ایران چشم به جهان گشود. حسین افشار - پدر وی - با همکاری ایشان و فرزند دیگر خانواده -مرحوم علی محمد افشار-، چای با نشان "چای کشکولی" را به بازارهای ایران و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس عرضه می‌کردند. فعالیت بعدی ایشان سرمایه‌گذاری و مشارکت در راه‌اندازی کارخانه "چای جاوید" در شهر فومن بود که در این کارخانه چای ایرانی فرآوری‌شده و طبق قانون زمان خود جهت توزیع در اختیار سازمان چای کشور قرار می‌گرفته است. تجربه موفق چندین نسل در صنعت چای، احمد افشار را بر آن داشت تا در سال 1986 "چای احمد" را  به‌عنوان برندی برای ارائه برترین چای به لحاظ کیفی در انگلستان خلق کند.
بنیان‌گذار "چای احمد" اگر چه به گفته خود در کودکی قصد داشت تا پزشکی پیشه کند و با این حرفه به یاری مردم بشتابد، اما تقدیر آن‌چنان بود که در زمره‌ی بازرگانان موفق و پیشروی ایران قرار گرفته و  به‌عنوان یک خدمت‌گزار انسانیت در ایران و بسیاری از دیگر کشورهای جهان شناخته شود.
"چای احمد" از معدود برندهای شناخته‌شده‌ی بین‌المللی در جهان است که شناسایی آن به‌عنوان یک برند کیفی، ریشه در تفکر نو و پویای بنیان‌گذاران و مدیران آن داشته است.
بسیاری افراد در داخل و خارج از ایران، احمد افشار را نه به‌عنوان بنیان‌گذار "چای احمد" که به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین خیرین ایرانی و خدمت‌گزاران به انسانیت می‌شناسند. تاسیس بیمارستان، مدرسه، دبیرستان، مراکز پژوهشی و درمانی، مراکز توان‌بخشی،سالن های ورزشی و مراکز درمانی تخصصی متعدد در ایران و دیگر کشورها و همچنین حمایت مالی از تهیدستان و هم‌چنین حمایت از دانشجویان مستعد؛ اندکی از انبوه میراث فکری انسان‌دوستانه او در ایران و جهان است که این میراث هم‌چنان در روح و ارزش‌های شرکت و برند "چای احمد" جاری است.

مرتب سازی بر اساس
نمایش در هر صفحه
دسته‌بندی ها

جستجو بر اساس:

پاک کردن همه